10.08.2016

Їргачеф, Челба

Ефіопія, Їргачеф, Челба гр1.

Місце: SNNP, зона Гедео

Координати: 6°15'32.48"П 38°12'24.93"С

Переробка: митий, грейд 1

Висота: 1800-2000 м над р.м.

Урожай: зима 2015-16
Упаковка: мішок Грайн-Про

 

Кавовий кооператив Челба знаходиться в північній частині зони Гедео, в 10 км на північ від самого містечка Їргачеф. Це майже на самому вході з півночі до квітучої вологої гірської долини, що простяглась вздовж озера Абайя і разом з покритими лісом схилами оточуючих гір - формує унікальний кавовий терруар, під назвою Їргачеф. Долина ця досить густо населена, але в лісах можна побачити багато диких тварин, а різноманітних птахів там живе величезна кількість. За годину, що ми провели на млині Челби - я встиг зняти невеликий відеоролик: 

і сфотографувати цих птахів:

Крім птахів, тварин і яскравого лісу – місцевість навколо Челби відома також тим, що тут розташовано кілька місць стародавніх поховань, з величезною кількістю кам’яних стел, висотою 1-3 м. Учені, що вже кілька десятиліть проводять тут розкопки і вивчення давніх цивілізацій – стверджують, що ці камені були встановлені близько 1000 років тому.

Поки що вчені не вияснили, чи пили каву ті люди, що поставили ці камені. Але зараз кущі кави ростуть навіть прямо поміж цих тисячолітніх пам’ятників і фермери що цю каву збирають – приносять свій урожай до кооперативу Челба. Зараз до кооперативу входять близько 700 дрібних фермерів. Вони мають ділянки до 2 Га, на яких крім кави вирощують ще й інші культури, необхідні для життя їх сімей. Більшість фермерів тримає ще й домашній скот. Тут навіть сіно заготовляють. Хоч зими тут і нема, але мабуть в сухий сезон, коли трава вигоряє – корів годують сіном.

Крім роботи на самих плантаціях кави – члени сімей (в основному жінки) кооператорів працюють (за додаткову плату) і на самому млині, де під час збору урожаю теж дуже багато роботи.

Для митої обробки кооператив використовує депульпер Агаред, яким зерна (кісточки кавової ягоди) видавлюють зі шкірки, при чому значна частина м'якоті лишається на кісточках. Потім зерна поміщають у бетонні басейни і заливають чистою водою. На протязі  30-48 годин (в залежності від температури) проходить ферментація, м'якоть відокремлюється від парчмента (парчмент – це як горішок зі шкарлупками, всередині яких знаходиться саме зернятко). Потім парчмент промивають від залишків м'якоті в похилих жолобах з проточною водою, заодно відокремлюючи  «флотери», тобто порожні зернята, що спливають у воді. Після цього парчмент на кілька годин розсипають на решітчатих настилах, щоб з  них стекла вода. Потім розкладають для сушки на  «африканські ліжка», тобто столи з настилом із дрібної пластикової сітки, вкритої мішковиною. На млині Челби таких столів зараз 145. Тут починається дуже важливий процес сушки. Парчмент постійно ворошать, перебирають, накривають в спекотні години мішковиною від прямих сонячних променів, або плівкою від дощу і роси. Коли вміст вологи дійде до 11-12% - парчмент поміщають у сухий склад. Каву уже тут, на кооперативному току розділяють по лотах, які складають близько 20 тонн. Потім каву перевозять на експортну фабрику кооперативної спілки, де з кожного лота відбираються зразки, які далі оцінюються всліпу, щоб якість кожного лота позначити, присвоївши йому грейд (тобто сорт по якості). Потім кава остаточно готується для експорту – облущується від парчмента, шліфуєтся, сортується, упаковується. Цей  лот отримав у ефіопських каперів найвищий перший грейд, у європейських - загальну оцінку 89 балів.

email*

Новый пароль и инструкция высланы на ваш E-mail

Имя
E-mail*
Номер телефона
Пароль*

На ваш E-mail выслана ссылка с подтверждением регистрации

Войти через Facebook

Товар добавлен в корзину