15.02.2018

Руанда, Гашиха Ремера Шейд

Кавові відтінки африканської тіні

 

Згадайте старий дитячий анекдот, коли Вовочка замалював весь листок чорним  кольором.  А на питання, що там намальовано – відповів: «Темна ніч. І негри вугілля крадуть».

 Так от, є у нас одна штука майже з цієї  картинки. Тобто  нова кава із темної африканської тіні.

Новинки у світі кави з’являються не часто. Самі розумієте – кава росте і спіє довго. Фермерам і переробникам   експериментувати і ризикувати  складно, бо результати експериментів не завжди і не дуже швидко стають очевидними. Невдалі експерименти ведуть до втрат, часто ці втрати можуть стати фатальними для бізнесу. І навіть вдалі експерименти не завжди стають широко відомими і успішними.  Але все ж зміни ідуть.  Їх рухають в тому числі і такі далекі одне від одного фактори, як зміни клімату, бажання до прогресу у виробників, ініціатива покупців. Я маю на увазі – професійних покупців кави. Один з таких покупців, який весь час у пошуку чогось нового – це вже мабуть відома вам норвежська компанія «Нордік Аппроч» (тобто «нордичний підхід») .   Одна з улюблених кавових країн Нордіка  - Руанда. Як вони вважають, кава з Руанди  повинна бути «у портфелі»  кожного обжарщика  якісної (спешіаліті) кави. Якісна кава з Руанди по своєму загальному профілю знаходиться десь посередині між досить інтенсивною Кенією, Ефіопією і Центральною Америкою, але в той же час вона і настільки  характерна, що все ж стоїть окремо від кави цих  країн.  Кава Руанди яскрава, фруктово-заряджена,  багата  відтінками і досить збалансована.  Найчастіше в ній можна знайти відтінки ароматів смородини, чорного винограду, фруктових кісточок і цитрусових.  Вона добре підходить і для еспрессо і для фільтрових способів заварювання.   

Кава з Руанди від «Нордік Аппроч» радує нас цими букетами  вже кілька років.   І от недавно Нордік  показав нам новинку з Руанди, над якою вони довго працювали разом з прогресивними руандійськими виробниками. Це кава, яка була повністю висушена в тіні. Сушка в тіні здавна використовується (наприклад) у переробці лікарських рослин. Тобто там, де критично важливо зберегти  все, що подарувала рослині природа.  А от висушити в тіні каву – це дуже складна задача, яка потребує великої  площі сушильних столів,  багато часу,  тепла, роботи, ну і перш за все – самої тіні. Причому «якісної тіні», а не десь в темному приміщенні під дахом. Бо треба,  щоб кава і добре прогрівалась сонцем і безперешкодно провітрювалась.  Для цього  винахідливі руандійці сконструювали спеціальні металеві жалюзі над сушильними столами. Наприклад, на цьому  фото вони у верхній  правій частині):

Якщо просто судити по зовнішньому вигляду,  то як каже  народна мудрість  - «нічого воєнного». Але ви ж знаєте, що «зовнішність оманлива».  Як ця нова технологія вплине на смак у чашці – можна зрозуміти на прикладі ось цієї кави:

Руанда, Gashiha Remera Shade #19

Сорт: Бурбон

Висота: 1900 м

Переробка: мита

Сушка: в тіні

Урожай: липень 2016р

Упаковка: мішок Грайн-Про

 

Гашіха – одна з невеличких сільських громад, розкиданих  на схилах гір навколо кавового млина Ремера, в окрузі Ньямагабе, на півдні Руанди. Цей млин організував  кілька приймальних  пунктів в гірських селах,  щоб дрібні фермери приносили туди свої зібрані за день ягоди кави. Один з цих пунктів розташований у Гашіха.  Зібрані на цьому пункті ягоди того ж дня привозять на млин і переробляють.  Кава кожного дня із кожного пункту  - виділяється як окремий лот.

 

Млин Ремера належить Єпіфінії Мухірва,  її сину Самюелю, та іншим її 6 дітям. Вони співпрацюють з європейськими покупцями кави спешіаліті з 2008 року. З самого початку своєї роботи в 2000 році вони сконцентрувалися на якості. Зараз млином керує Самюель. Він уже досить досвідчений, передбачливий і прогресивний менеджер.

Свій досвід він здобував не тільки на своєму млині, але і в інших країнах, де вирощують каву. Там він вивчав різні способи і технічні тонкощі переробки кави.  У співробітництві з Нордік Аппроч Самюель дійшов висновку, що кілька навколишніх мікро-регіонів, або терруарів – мають унікальні, досить взнавані аромати. Тому він розподіляє каву по лотах з кожного із цих навколишніх терруарів. Також він на Ремері розробив і виготовив систему регульованого затінення сушильних столів. Ця система показує цікаві результати, тобто досить помітно позитивно впливає на якість кави.

Цей лот було зібрано від фермерів селища Гашіха на протязі 1 дня. І в той же день лот було перероблено. На млині у Самюеля працюють досить досвідчені  спеціалісти. Сортування ягід проходить на кожному етапі виробництва – прийманні, митті, депульпації, сушці.  Після депульпації проводиться попередня ферментація, без води, на протязі близько 16 годин. Після цього парчмент промивають в каналах з проточною водою і вимочують ще 12 годин у чистій воді.  По ходу переробки лот розбивається на три групи по якості. На експорт іде тільки кава найвищого рівня якості.

Сушка кави теж іде в два етапи. Попередня сушка проводиться повністю в тіні, на цьому етапі каву інтенсивно сортують, користуючись тим, що у вологому парчменті краще помітно дефекти зерна. На другому етапі кава сохне і проходить ще один етап сортування, вже на столах із регульованою системою затінення. Цей етап займає приблизно 4 тижні.

Після такого способу сушки кава  виходить з чудовою солодкістю і легким ароматом  ягід шипшини.  Норвежські капери оцінили цей лот у 87,75 балів.

 

В чашці:  чистий букет,  іскристе тіло, яскравий, соковитий, фруктовий букет, нотки солодких вишень, лимонних цукерок, бісквіту, у фініші відчувається аромат шипшини

email*

Новый пароль и инструкция высланы на ваш E-mail

Имя
E-mail*
Номер телефона
Пароль*

На ваш E-mail выслана ссылка с подтверждением регистрации

Войти через Facebook

Товар добавлен в корзину